Cestou necestou… až do Svitav

Na svém blogu se věnuji cestování, takže jinak tomu nebude ani dnes. Nebudu však psát o mých zahraničních toulkách, udělám výjimku a budu psát o místě, které mám moc ráda, o místě, kde začal můj život. A budu ráda, když i skončí.

Svitavy.

Tohle malý městečko, místníma drsoněma nazývané SY city (ou jé), vlastně skoro nic neukrývá. Teda asi jo, je tu pár památek, který prý stojí za to.

Náměstí je dlouhé, dlouhatánské, s krásným klenutým podloubím. A pod tím podloubím jsou obchody, každý druhý obchod vlastní Vietnamec, co prodává šecko lefný. Naštěstí jsou tam i docela dobrý kavárny, který doporučuju. Zhruba uprostřed náměstí je silnice dolů z centra a když se po ní vydáte, tak hned po pravé straně je kavárna Rošambo. Jó, co tam už jsem nechala peněz. Dobrý kafe, ještě lepší víno, milá obsluha… Co víc si přát?

Druhá kavárna Namaste je taková komornější, řekla bych, že tam chodí alternativní lidi, ale to si jen myslím, protože kavárna asi moc nešlape, soudě podle toho, že když jsem tam byla já, tak tam nikdy nikdo nebyl:-)

svitavy
svitavy

Svitavy jsou taky místem, odkud pocházel Oskar Schindler, no přesně ten, co zachránil tolik lidí před Osvětimí. teda nenarodil se přímo tam, ale v jedné vesničce kousek od Svitav. Ale pomník má v místním parku, a to se počítá, že jo.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s