Řecko

Řecko se oficiálně nazývá Helénská republika, což je mezi veřejností málo známý fakt. Leží “na Balkáně”, tedy na jihu Balkánského poloostrova. Navíc k němu patří i velká spousta okolních ostrůvků, mezi nejznámější patří například Thessaloniki. Sousedícími státy jsou Albánie, Makedonie, Bulharsko a Turecko. Mluví se zde řecky a halvním městem jsou světově proslulé Athény.

greece

Řekové jsou poměrně hlučným národem, rádi se baví, což dokazuje i jejich vášeň pro tanec. Typickým tancem je tanec CHOROI, kdy si všichni stoupnou do kruhu a tančí. Klasická hudba pochází z tradiční, starší hudby.

Řekové jsou také velice tradičním národem, velmi často je můžeme vidět při oslavách, během kterých děkují Bohům za dobrou úrodu, dokonce i chléb a melouny mají svůj svátek. Jak taková oslava vypadá? Na hlavním náměstí daného města či vesnice se lidé sejdou a tančí a hodují několik dní. Na svatbách můžeme vidět někdy i 1000 hostů.

Velmi známá a chutná je i řecká kuchyně, kdy je konzumováno obrovské množství olivového oleje. Mezi nejznámější jídla patří pečené kozí a jehněčí maso, saláty, určitě znáte i gyros a tzaziky.A věděli jste, že nápoje jako Metaxa a Frapé mají své kořeny právě zde?

Advertisements

One thought on “Řecko

  1. Dovolím si jednu “drobnou” 😉 výhradu » Thessaloniky není ostrov!
    Jinak-vzala jste ten popis Řecka IMHO poněkud hopem.
    Přeji hezký večer z Kavaly (13 let).

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s