Francie

Francie je nejnavštěvovanější zemí světa, ročně ji navštíví několik milonů turistů, kteří touží vidět všechny ty slavné památky, jako je Eifelova věž, Moulin rouge a podobně.

Není mi přesně jasné, co je na Francii tak skvělého – možná je to ta pověstná šarmantnost mužů, elegance místních žen, vybraná vína či lahodné sýry? Ať už je to cokoliv, pojďme se podívat na bližší informace o Francii

.Francouzsky se Francouzská republika řekne République française a rozkládá se na 551 602 km2.

Hlavním městem je Paříž, celé zemi pak “vévodí” prezident Holland, převládající náboženství je křesťanství.

Samotná Paříž je celosvětově považována za hlavní město kultury a módy. Vždyť slavní spisovatelé, básníci i malíři pochází právě odtud. A taková slavná Coco Chanel působila také právě zde.

francie

Historie země:

První, kdo zemi obývali, byli Galové, nicméně země byla sjednocena a byl z ní vybudovaný silný stát až v roce 1453, po válce s Anglií. Francie byla vyhlášena republikou v roce 1870. Země byla silná a dokonce měla několik svých kolonií – například Alžírsko a další země Blízkého východu.

Známá Eiffelova věž byla postavena proto, aby francouzská vlajka vlála 300 metrů nad zemí, tak, jak to chtěl Gustave Eiffel. Stavěla se celkem dva roky a poprvé byla otevřena roku 188. Zpočátku nesklízela úspěch, ale právě naopak – dokonce se konaly demonstrace pro její odstranění. Slavnější se stávala, až když ji začali kreslit francouzští malíři a básníci ji opěvovali ve svých dílech. Dnes slouží její poslední patro k letecké navigaci a jako meteorologické pracoviště.

eiff

Advertisements

One thought on “Francie

  1. Opravte si rok “vztyčení” té věže. Ách, jó. Číst po sobě, editovat, jinak ostuda… 😦
    Hezký večer, klíďo to smažte.

    Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s