Itálie

Řekla bych, že Itálii není potřeba moc představovat, předpokládám, že ji alespoň jednou za život každý člověk navštívil. Je blízko, dá se do ní dostat autem a dá se tam strávit krásná dovolená.

Hlavním městem Itálie je Řím.

vlajka-italie-s
Italská vlajka

Itálie se dělí na 20 různých regionů, například Benátsko či Tyrolsko.

Počasí je v Itálii velmi příjemné, jelikož je středomořské subtropické. Samozřejmě čím více na sever, tím více jako v ČR.

Nejvyšší horou je Monte Bianco, ve světě známá jako Mont Blanc, nejdelší řekou, která Itálií protéká, je řeka Pád.

Itálie je taky známá pro svá jezera, která se schovávají pod vrcholy alp. A vypadá to pohádkově. Ne nadarmo tam jezdí každý rok obrovská spousta turistů. Největším jezerem je Lago Di Garda, potom následuje Lagi di maggiore a Lago di Como.

Oficiálním jazykem je italština, která se řadí do románských jazyků. Je známá svými rozdílnými dialekty. Jinak se mluví na severu a jinak na jihu, občas i rodilý Ital má problémy porozumět, natož pak cizinec, který se Italsky naučil jako další jazyk.

Už jsem slyšela několik názorů na to, jak vznikla italská vlajka. Někdo říká, že jde o barvu mozzarelly, kečupu a bazalky. Pravděpodobnější je ale verze, kdy zelená značí italské kopce a planiny, bílá alpský sníh a červená krev, která vojákům vytekla ve válce za nezávislost.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s